Wśród wielu czynników miastotwórczych i kulturotwórczych, które mają wpływ na kształtowanie przestrzeni i interakcji miejskich oraz aktywizację gospodarczą miast i regionów warto wymienić lokację nad brzegami rzek, jezior i mórz. Tak położone siedliska mają walory ekologiczne, estetyczne i kompozycyjne, które wynikają z sąsiedztwa z terenami wodnymi. Dobrym przykładem włączenia doliny rzecznej w strukturę przestrzenno-użytkową miasta jest zagospodarowanie terenów nadrzecznych w Koninie.
Pięknie wydana książka „Metody i narzędzia modelowania nadwodnych przestrzeni publicznych
na przykładzie Bulwarów Nadwarciańskich w Koninie”, autorstwa Krzysztofa Borowskiego, głównego projektanta tej inwestycji, nie tylko dokładnie opisuje jak powstawały konińskie bulwary, ale zawiera ciekawą dokumentację graficzną, np. projekty, zdjęcia kolejnych etapów prac, oraz artystyczne zdjęcia nadrzecznej promenady, które wykonał Maciej Sypniewski.
Informacja dotycząca wprowadzenia produktu do obrotu:
Ten produkt został wprowadzony na rynek przed 13 grudnia 2024 r. zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami (Dyrektywą o ogólnym bezpieczeństwie produktów). W związku z tym może on być nadal sprzedawany bez konieczności dostosowania do nowych wymogów wynikających z Rozporządzenia o Ogólnym Bezpieczeństwie Produktów (GPSR). Produkt zachowuje pełną legalność w obrocie, a jego jakość i bezpieczeństwo pozostają zgodne z obowiązującymi wcześniej standardami.
Information regarding product placement on the market:
This product was placed on the market before December 13, 2024, in accordance with the applicable regulations at the time (the General Product Safety Directive). As a result, it can continue to be sold without needing to meet the new requirements introduced by the General Product Safety Regulation (GPSR). The product remains fully compliant with all previously valid legal standards, ensuring its continued quality and safety.