Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Regulamin urzędowania sądów powszechnych

Ewa Stryczyńska , Marcin Uliasz , Wojciech Łukowski

Regulamin urzędowania sądów powszechnych - Księgarnia UK
Niedostepny
Ostatnio widziany
28.06.2021
€45,17
Tania wysyłka do UK
Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Ewa Stryczyńska , Marcin Uliasz , Wojciech Łukowski
Tytuł / Title Regulamin urzędowania sądów powszechnych
Język / Language polski
Seria (cykl) / Part of series SĄDOWE KOMENTARZE TEMATYCZNE
Wydawca / Publisher C.H. BECK
Rok wydania / Year published 2013
   
Rodzaj oprawy / Cover type Twarda
Wymiary / Size 13.5x22.0
Liczba stron / Pages 752
Ciężar / Weight 1,0600 kg
   
Wydano / Published on 05.12.2012
ISBN 9788325517038 (9788325517038)
EAN/UPC 9788325517038
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Kolejny tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych, opracowany z inicjatywy Jacka Ignaczewskiego, jest komentarzem do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 23.2.2007 r. – Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. Nr 38, poz. 249 ze zm.). Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 41 § 1 ustawy z 27.7.2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. Nr 98, poz. 1070 ze zm.), który upoważnia i zarazem obliguje Ministra Sprawiedliwości do unormowania wewnętrznej organizacji i porządku urzędowania sądów powszechnych, porządku czynności w sądach, porządku urzędowania organów sądów i wykonywania zadań przez sędziów pełniących funkcje kierownicze, toku czynności administracyjnych w sprawach należących do właściwości sądów, dopuszczalnych systemów i rozkładu czasu urzędowania oraz szczegółowych warunków udostępniania pomieszczeń dla uczestników postępowania, świadków i innych osób przebywających w sądach.

Niejednolitość materii objętej regulacją Regulaminu skłoniły Autorów komentarza do odstąpienia od znanej Czytelnikom formuły redagowania poszczególnych pozycji ukazujących się w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych. Ten komentarz nie został zatem podzielony na części A i B, które by stanowiły – odpowiednio – syntetyczny komentarz do poszczególnych przepisów oraz opisowe, monograficzne rozwinięcie tez przedstawionych w części komentarzowej. Przepisy rozporządzenia zostały skomentowane w klasyczny sposób, bowiem w większości nie tworzą one zamkniętej systemowo całości, są natomiast – momentami chaotycznym – uzupełnieniem regulacji zawartej w ustawie normującej ustrój sądów powszechnych oraz procedury stosowane przez sądy.

Niezależnie od wszystkich mankamentów i wad tej regulacji, Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych jest aktem prawnym, do którego sędziowie sądów powszechnych i osoby pełniące funkcje administracyjne w sądach muszą sięgać w codziennej pracy. Bez wątpienia pozycja ta może być też wykorzystywana przez adwokatów, radców prawnych, aplikantów wszystkich zawodów prawniczych i studentów, jak źródło wiedzy o praktyce sądowej.


Książka Regulamin urzędowania sądów powszechnych z wysyłką do UK i Irlandii (Londyn, Glasgow, Dublin etc.)