Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Ciało człowieka w malarstwie ikonowym Podręcznik metodyczny

Irina Gorbunova-Lomax

Ciało człowieka w malarstwie ikonowym Podręcznik metodyczny
Dostępny
Dostępne 10+ sztuk
€13,73 €12,78

Zobacz dostępne formy płatności.
:

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: €13,26
Pospiesz się! Obecna cena jest korzystna. W tej cenie mamy ograniczoną liczbę egzemplarzy.
 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Irina Gorbunova-Lomax
Tytuł / Title Ciało człowieka w malarstwie ikonowym
Podtytuł / Subtitle Podręcznik metodyczny
Język / Language polski
Wydawca / Publisher Jedność
Rok wydania / Year published 2022
   
Rodzaj oprawy / Cover type Twarda
Wymiary / Size 21.5x25.0
Liczba stron / Pages 184
Ciężar / Weight 0,7800 kg
   
ISBN 9788381447935 (9788381447935)
EAN/UPC 9788381447935
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Publikacja przybliża czytelnika do tajemniczej rzeczywistości, jaką jest ikona – znak obecności Boga pośród ludzi; do obrazu pochodzącego trochę z tego i nie z tego świata. Aby namalować ikonę, twórca powinien być nie tylko artystą, ale i teologiem-kontemplatykiem.

Ikona jest „bramą”, która otwiera się na nową rzeczywistość, jest spotkaniem twarzą w twarz z przedstawioną na niej osobą. Jak zatem artysta powinien je tworzyć, by umożliwić to spotkanie? Autorka tego podręcznika, wybitna artystka, malarka ikon, postanowił wyjść nam naprzeciw i ofiarować kompendium wiedzy na temat tworzenia ikon. Opierając się na źródłach biblijnych i hagiograficznych, ukazuje wielowiekowy dorobek chrześcijańskiej tradycji ikonograficznej. Opowiada o rozmaitych typach ikon, ich symbolice, funkcji w liturgii prawosławnej i w osobistej pobożności. Bezpośredni styl i dzielenie się długoletnim doświadczeniem sprawiają, że lektura książki wprowadza w klimat bezpośredniego obcowania z mistrzem.

Odbiorcy książki:
– książka skierowana jest przede wszystkim do malarzy-ikonopisów, studentów uczących się pisania ikony oraz amatorów kunsztu ikonowego;
- do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o ikonach, o ich historycznych, artystycznych i teologicznych źródłach, do osób zainteresowanych sztuką prawosławną.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– Jej zaletą jest zwięzłość ujęcia, a zarazem szeroki zakres prezentowanych treści. Autorka przedstawia bowiem ikony poświęcone Jezusowi, Matce Bożej, aniołom czy świętym; uczy sztuki „czytania” ikon, rozszyfrowywania ukrytych treści; zachęca do kontemplacji.

Irina Gorbunova-Lomax jest artystką, malarką ikon, historykiem sztuki oraz autorką książek: Ikona. Prawda i mity, Wprowadzenie do chrześcijańskiej teorii sztuki, Cudotwórcze ikony Matki Bożej, podręczników metodycznych: Draperie w malarstwie ikonowym, Elementy pejzażu w malarstwie ikonowym, oraz licznych artykułów na temat malarstwa ikonowego. Od 2003 roku mieszka w Belgii, gdzie poślubiła Michaela Lomaxa, diakona Cerkwi Prawosławnej. Jest założycielką i dyrektorem działającej od 2005 roku Akademii Ikonograficznej w Brukseli. Jej ikony znajdują się w prywatnych kolekcjach oraz świątyniach Rosji, Belgii, USA i innych krajów.


Książka Ciało człowieka w malarstwie ikonowym z wysyłką za granicę

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również
 

Tagi produktowe