Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Doświadczenia wnioski i rekomendacje wynikające z dotychczasowego funkcjonowania wojsk obrony terytorialnej w Polsce

Arkadiusz Czwołek , Zdzisław Polcikiewicz , Krzysztof Stańczyk

Doświadczenia wnioski i rekomendacje wynikające z dotychczasowego funkcjonowania wojsk obrony terytorialnej w Polsce
Niedostepny
Ostatnio widziany
07.03.2024
€14,48

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Arkadiusz Czwołek , Zdzisław Polcikiewicz , Krzysztof Stańczyk
Tytuł / Title Doświadczenia wnioski i rekomendacje wynikające z dotychczasowego funkcjonowania wojsk obrony terytorialnej w Polsce
Język / Language polski
Wydawca / Publisher FNCE
Rok wydania / Year published 2024
   
Rodzaj oprawy / Cover type Miękka
Wymiary / Size 16.5x23.5
Liczba stron / Pages 266
Ciężar / Weight 0,4360 kg
   
Wydano / Published on 25.02.2022
ISBN 9788367138390 (9788367138390)
EAN/UPC 9788367138390
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Współczesne środowisko bezpieczeństwa międzynarodowego jest dynamiczne, zmienne i złożone, przez co bardzo trudno jest prognozować jego ewentualny rozwój. Oprócz tradycyjnych zagrożeń militarnych, pojawia się w nim coraz większa liczba niebezpieczeństw o charakterze niemilitarnym, o znaczeniu i wpływie znacznie większym niż w przeszłości. Trzeba przy tym zaznaczyć, że cechą charakterystyczną obecnego środowiska bezpieczeństwa jest także zacieranie się granic między jego wymiarem militarnym i pozamilitarnym. Katalog zagrożeń, jakie istnieją obecnie i mogą wystąpić w przyszłości, powiększa się nieustannie. Zjawiska te charakteryzują się różnorodnością, dużą intensywnością i zasięgiem oddziaływania, a także nieprzewidywalnością skali i skutków ich wystąpienia.
Najważniejszą funkcją państwa każdego państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa narodu oraz jego swobód rozwojowych. Jednym z kluczowych narzędzi bezpieczeństwa narodowego są siły zbrojne. Bez nich państwo nie mogłoby realizować swojej podstawowej misji, jaką jest obrona przed potencjalnym agresorem. Jednakże spektrum współczesnych zagrożeń o charakterze niemilitarnym powoduje, że wojska operacyjne są często wykorzystywane także do realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego, co nie jest ich zasadniczą funkcją. Rozwiązaniem tej sytuacji może być stworzenie długotrwałego, spójnego i kompleksowego systemu Obrony Terytorialnej, czyli skutecznej i powszechnej struktury, wykorzystującej aktywność całego społeczeństwa na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa zewnętrznego, jak i wewnętrznego.
(...) Monografia jest analitycznym opracowaniem, którego wartość użytkowa wynika z całościowego ujęcia problematyki związanej z funkcjonowaniem nowo powstałego rodzaju sił zbrojnych, jakim są WOT, co jest szczególnie istotne w aspekcie bezpieczeństwa naszego państwa.

Fragment Wstępu


Książka Doświadczenia wnioski i rekomendacje wynikające z dotychczasowego funkcjonowania wojsk obrony terytorialnej w Polsce z wysyłką za granicę