Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Chcę być zdrowy i wesoły

Bogumiła Witomska , Piotr Witomski

Chcę być zdrowy i wesoły
Dostępny
Dostępne mniej niż 10 sztuk.
€8,91

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type płyta CD / compact disc
Dział / Department Audiobooki / Audiobooks
Autor / Author Bogumiła Witomska , Piotr Witomski
Tytuł / Title Chcę być zdrowy i wesoły
Język / Language polski
Wydawca / Publisher Storybox
Rok wydania / Year published 2024
   
Rodzaj oprawy / Cover type Digipack
Wymiary / Size 14.0x12.5
Liczba stron / Pages 0
Ciężar / Weight 0,0500 kg
   
Wydano / Published on 09.10.2024
ISBN 9788383830261 (9788383830261)
EAN/UPC 9788383830261
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person
Pawełka boli brzuch i nie może iść do przedszkola. Nagle w jego pokoju pojawia się jakaś dziwna postać. Okazuje się, że to Bakteria Żołądkowa, która tłumaczy, że jest taka duża i można ją widzieć bez szkła powiększającego, ponieważ dobrze wykonuje swoją pracę, czyli dzięki niej dużo ludzi choruje. W nagrodę została powiększona!
Pawełek spotyka jeszcze Bakterię Próchnicę, a jego siostra Ania – Wirusa Grypy. Na szczęście dzieci wiedzą wiele o chorobach i ich leczeniu i udaje im się zniechęcić te paskudne stworki.
Bakteria Żołądkowa, Bakteria Próchnica i Wirus Grypy narzekają na złe czasy i postanawiają wyprowadzić się do innego miasta.
***
Bogumiła i Piotr Witomscy to artyści, którzy po zakończeniu kariery w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wykorzystali swoje talenty i wiedzę artystyczną tworząc objazdowy teatrzyk kukiełkowy dla dzieci. Bogusia pisała scenariusze i teksty piosenek oraz opracowywała scenografię. Piotr pisał muzykę oraz niektóre teksty piosenek. Oboje brali udział w przedstawieniach jako aktorzy lalkarze. Kukiełki zostały stworzone przez pracowników warszawskiego Teatru „Baj”. Niestety w roku 2022 teatrzyk przestał istnieć. Powstała jednak idea, aby wybrane przedstawienia nagrać i udostępnić szerszej publiczności jako audiobooki.
Na okładce audiobooka znajdują się zdjęcia lalek i scenografii z teatrzyku kukiełkowego Bogumiły i Piotra Witomskich.




Tagi produktowe