Kategorie
Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz

Stanisław Gurgul

Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz
Niedostepny
Ostatnio widziany
29.07.2019
€98,08

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Stanisław Gurgul
Tytuł / Title Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz
Język / Language polski
Seria (cykl) / Part of series DUŻE KOMENTARZE BECKA
Wydawca / Publisher C.H. Beck
Rok wydania / Year published 2017
   
Rodzaj oprawy / Cover type Twarda z obwolutą
Wymiary / Size 17.0x25.0
Liczba stron / Pages 1404
Ciężar / Weight 1,9040 kg
   
ISBN 9788381281577 (9788381281577)
EAN/UPC 9788381281577
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Komentarz zawiera dokładne omówienie przepisów ustawy – Prawo upadłościowe oraz nowej ustawy – Prawo restrukturyzacyjne. W publikacji poruszane są zagadnienia dotyczące:
ogólnych przepisów o postępowaniu upadłościowym oraz o postępowaniu restrukturyzacyjnym i skutkach tychże postępowań;
międzynarodowego postępowania upadłościowego i międzynarodowego postępowania restrukturyzacyjnego;
odrębnego postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego;
postępowania układowego i przyspieszonego postępowania układowego;
przeprowadzania działań sanacyjnych zmierzających do przywrócenia dłużnikowi niewypłacalnemu lub zagrożonemu niewypłacalnością zdolności do wykonywania zobowiązań;
wprowadzenia skutecznych instrumentów pozwalających na przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa dłużnika i zapobieżenie jego likwidacji czy zaspokojenie wierzycieli.

Wydanie 11. Komentarza zawiera omówienie wszystkich zmian ustawodawczych do Prawa upadłościowego i Prawa restrukturyzacyjnego od ostatniego wydania, do najważniejszych z nich należą:

ustawa z 9.3.2017 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz. 791), która m.in. rozszerzyła zakres braku wpływu ogłoszenia upadłości na umowy rachunku derywatów lub konta rozliczeniowego upadłego – weszła w życie 29.4.2017 r.;
ustawa z 16.11.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1948), która wprowadziła zmiany terminologiczne w związku z przeprowadzoną reformą zasad działania dotychczasowej administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej w Polsce i powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej – weszła w życie 1.3.2017 r.;
ustawa z 16.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2016 r. poz. 2260), która m.in. zmieniła katalog podmiotów, które mogą złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości w stosunku do jednoosobowej spółki Skarbu Państwa oraz podmiotów, które sąd jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić o złożeniu wniosku o zatwierdzenie układu, który dotyczy jednoosobowej spółki Skarbu Państwa (w miejsce ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa ustawodawca wskazał pełnomocnika Rządu, państwową osobę prawną, organ lub inną jednostkę uprawnioną do wykonywania praw z akcji lub udziałów należących do Skarbu Państwa) – weszła w życie 1.1.2017 r.;
ustawa z 10.6.2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz.U. z 2016 r. poz. 996 ze zm.), która wyłączyła stosowanie ustawy Prawo restrukturyzacje do podmiotów takich jak m.in.: fundusze inwestycyjne, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, Bank Gospodarstwa Krajowego czy unijnej dominującej finansowej spółki holdingowej o działalności mieszanej, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 33 rozporządzenia Nr 575/2013, holdingów mieszanych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 22 rozporządzenia Nr 575/2013 z siedzibą w państwie członkowskim Unii Europejskiej – weszła w życie 9.10.2016 r.

Dzieło zawiera także obszerne porównanie do uprzednio obowiązujących w omawianym przedmiocie regulacji (m.in. Prawa naprawczego) wraz z przytoczeniem najnowszego orzecznictwa oraz aktualnych poglądów doktryny, co gwarantuje Czytelnikowi najwyższy poziom merytoryczny oraz odznacza się niebywałym walorem praktycznym.

Ponadto dodatkową zaletą prezentowanej pozycji jest próba udzielenia odpowiedzi na pytania i wątpliwości prawne pojawiające się przy stosowaniu przepisów z ustaw Prawo upadłościowe i Prawo restrukturyzacyjne oraz przedstawienie konkretnych propozycji rozwiązań problemów.

Niniejsza pozycja wyróżnia się precyzyjną nawigacją wewnętrzną – spisy treści do artykułów, przejrzysta struktura, oraz odszukanie podstawowych haseł w indeksie ułatwiają Czytelnikowi szybką orientację w tekście.

Dzieło jest adresowane przede wszystkim do prawników praktyków: sędziów oraz ich asystentów, sędziów-komisarzy, adwokatów, radców prawnych, syndyków, zarządców czy nadzorców sądowych referendarzy sądowych, aplikantów zawodów prawniczych, a także do studentów, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy z obszaru prawa upadłościowego i naprawczego.


Książka Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz z wysyłką do Holandii

Inne wydania:
Nośnik
Type
Oprawa
Cover
Rok wydania
Year published
Dostępność
Availability
Pokaż
Show
książka / book Twarda z obwolutą 2016 Niedostępna [pokaż]


Tagi produktowe