Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

W DŻUNGLACH ZIELENI Księga krótkiego słonca tom 2

Gene Wolfe

W DŻUNGLACH ZIELENI Księga krótkiego słonca tom 2
Niedostepny
Ostatnio widziany
25.05.2017
39,19 zł

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Gene Wolfe
Redakcja / Editor Sandowska-Dobija Sylwia
Tytuł / Title W DŻUNGLACH ZIELENI
Podtytuł / Subtitle Księga krótkiego słonca tom 2
Język / Language polski
Seria (cykl) / Part of series KSIĘGA KRÓTKIEGO SŁOŃCA
Wydawca / Publisher MAG
Rok wydania / Year published 2006
Tytuł originału / Original title In Green's Jungles
Języki oryginału / Original lanugages angielski
   
Rodzaj oprawy / Cover type Miękka
Wymiary / Size 11.0x18.0
Liczba stron / Pages 416
Ciężar / Weight 0,2800 kg
   
ISBN 8374800283 (8374800283)
EAN/UPC 9788374800280
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Gene Wolfe - gwiazda amerykańskiej fantastyki, z wykształcenia inżynier mechanik, jako pisarz uważany jest za mistrza nastroju. W jego twórczości znajdujemy elementy powieści gotyckiej, czarnego kryminału, prozy poetyckiej. Do jego najbardziej znanych utworów należą „Księga nowego słońca”, „Księga długiego słońca” i „Ksiega krótkiego słońca”, w skład której wchodzi powieść „W dżunglach Zieleni”.
Wolfe przywodzi na myśl Vance’a z jego poetycką bujnością obcych światów; w przewijającej się przez cały cykl zagadce tożsamości pobrzmiewają echa Borgesa; posępny i przejmujący ton opowieści kojarzą się z Melville’em. A jednak w kontynuacji swojego arcydzieła Wolfe pozostaje sobą i jak zwykle po mistrzowsku prowadzi czytelnika przez olśniewający, nowatorski, sugestywny labirynt swojej historii.
– Lucius Shepard

Czytając książki Gene’a Wolfe’a znajdujemy się w podobnej sytuacji jak Dorotka, kiedy przekroczyła próg domu i pierwszy raz znalazła się w Oz. Świat z czarno-białego nagle staje się kolorowy; tętni barwami, jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Na każdym kroku czekają nas nowe cuda. Jesteśmy gotowi natychmiast porzucić czerwone pantofelki, ponieważ światy kreowane przez Wolfe’a za każdym razem okazują się o wiele lepsze niż rodzinny dom.
– Jonathan Carroll

W dżunglach Zieleni Gene’a Wolfe’a to kontynuacja powieści Na wodach Błękitu. Narratorem w dalszym ciągu jest Róg, który porzucił rodzinny dom na Błękicie i udał się na poszukiwania patere Jedwabia, heroicznego przywódcy kolonistów. Kwestia tożsamości Roga stopniowo się wikła; pytanie o to, kim naprawdę jest, przenika całą opowieść. Skomplikowana narracja przenosi czytelnika z miejsca na miejsca, z teraźniejszości w przeszłość i z powrotem. Róg wspomina powrót do „Whorla”, gigantycznego statku kosmicznego, który przywiózł osadników z Urth, a następnie wyprawę na Zieleń, macierzystą planetę żywiących się ludzką krwią inhumich. Przypomina sobie również odwiedziny w Nessus, na Urth. Ludzie biorą go za Jedwabia, do którego coraz wyraźniej się upodabnia. W dżunglach Zieleni to druga część nowego cyklu Wolfe’a, Księgi krótkiego słońca, prowadząca czytelnika ku niezwykłemu, wciągającemu finałowi w części trzeciej i ostatniej, zatytułowanej Powrót do „Whorla”.


Informacja dotycząca wprowadzenia produktu do obrotu:
Ten produkt został wprowadzony na rynek przed 13 grudnia 2024 r. zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami (Dyrektywą o ogólnym bezpieczeństwie produktów). W związku z tym może on być nadal sprzedawany bez konieczności dostosowania do nowych wymogów wynikających z Rozporządzenia o Ogólnym Bezpieczeństwie Produktów (GPSR). Produkt zachowuje pełną legalność w obrocie, a jego jakość i bezpieczeństwo pozostają zgodne z obowiązującymi wcześniej standardami.


Information regarding product placement on the market:
This product was placed on the market before December 13, 2024, in accordance with the applicable regulations at the time (the General Product Safety Directive). As a result, it can continue to be sold without needing to meet the new requirements introduced by the General Product Safety Regulation (GPSR). The product remains fully compliant with all previously valid legal standards, ensuring its continued quality and safety.



Książka W DŻUNGLACH ZIELENI z wysyłką do Włoch



Tagi produktowe