Pytaniem, jakie stawiają wszyscy współautorzy tej zbiorowej metodologicznej monografii jest pytanie o miejsce kulturoznawstwa pośród innych dziedzin badawczych, zarówno tradycyjnych (historia, literaturoznawstwo, filozofia), jak i definiowanych w dobie nowoczesnej (etnologia, antropologia). Rzecz jasna, nie pada tutaj jedno podstawowe rozstrzygnięcie, rysuje się natomiast dialog pomiędzy wieloma dyscyplinami i tradycjami.
Wartość tego tomu jest nie do przecenienia. Stanowi on jedyne w swoim rodzaju expose wybitnych przedstawicieli młodej i niezwykle dynamicznej dziedziny naukowej (niebywale popularnej na rynku usług edukacyjnych) omawiające wszechstronnie jej przeszłość, jak i jej przyszłe perspektywy. Odbiorcami książki będą zarówno badacze wielu dyscyplin humanistycznych, jak i ich studenci.
Prof. dr hab. Krzysztof Kłosiński
Informacja dotycząca wprowadzenia produktu do obrotu:
Ten produkt został wprowadzony na rynek przed 13 grudnia 2024 r. zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami (Dyrektywą o ogólnym bezpieczeństwie produktów). W związku z tym może on być nadal sprzedawany bez konieczności dostosowania do nowych wymogów wynikających z Rozporządzenia o Ogólnym Bezpieczeństwie Produktów (GPSR). Produkt zachowuje pełną legalność w obrocie, a jego jakość i bezpieczeństwo pozostają zgodne z obowiązującymi wcześniej standardami.
Information regarding product placement on the market:
This product was placed on the market before December 13, 2024, in accordance with the applicable regulations at the time (the General Product Safety Directive). As a result, it can continue to be sold without needing to meet the new requirements introduced by the General Product Safety Regulation (GPSR). The product remains fully compliant with all previously valid legal standards, ensuring its continued quality and safety.