Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny

Łukasz Galusek , Michał Wiśniewski

Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny
Niedostepny
Ostatnio widziany
23.12.2024
169,56 zł

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Łukasz Galusek , Michał Wiśniewski
Redakcja / Editor Paulina Roszak-Niemirska
Tytuł / Title Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny
Język / Language polski
Wydawca / Publisher Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków
Rok wydania / Year published 2024
Tytuł originału / Original title polski
Języki oryginału / Original lanugages polski
   
Rodzaj oprawy / Cover type Twarda
Wymiary / Size 19.0x26.5
Liczba stron / Pages 544
Ciężar / Weight 0,8500 kg
   
Wydano / Published on 11.12.2024
ISBN 9788366419612 (9788366419612)
EAN/UPC 9788366419612
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Książka „Socmodernizm. Architektura Europy Środkowej czasu zimnej wojny” to fascynująca i bogato ilustrowana podróż w głąb historii modernizmu socjalistycznego, który przez dekady pozostawał niedoceniany i marginalizowany w badaniach nad architekturą XX wieku. Publikacja stanowi nie tylko analizę zjawisk architektonicznych, ale także próbę rekonstrukcji pełniejszej opowieści o powojennych przemianach Europy Środkowej.

Skojarzenie socmodernizmu z uprzemysłowioną i skolektywizowaną architekturą zbyt często przesłaniało wybitne osiągnięcia twórców, którzy rozwijali własne, unikalne języki estetyczne i prowadzili dialog z bogatym dziedzictwem poprzednich epok. Ta książka rzuca światło na architektów pewnych swojej wizji, działających w rzeczywistości pełnej ograniczeń w NRD, Czechosłowacji, Jugosławii, PRL-u, Litwie, Łotwie, Estonii, i wykorzystujących na swoją korzyść możliwości wynikających z utopijnego ducha tamtych czasów.

Autorzy – dr Łukasz Galusek i dr Michał Wiśniewski – zwracają uwagę, że historia powojennej Europy była przez lata narracją pełną przemilczeń i nieobecności – zarówno w obszarze politycznym, jak i kulturowym. O ile te luki w historii społeczno-politycznej powoli zapełniano w ciągu ostatnich 30 lat, architektura nadal pozostaje obszarem pełnym przeoczeń. Publikacja ta jest odpowiedzią na potrzebę nowego spojrzenia, przywracającego równowagę w narracji o modernistycznym dziedzictwie Europy Środkowej.

To książka, która zmusza do refleksji nad współczesnym odbiorem i znaczeniem architektury powojennej. To także apel o bardziej zniuansowane spojrzenie na spuściznę epoki zimnej wojny – pełnej sprzeczności, ale też bogactwa artystycznych poszukiwań.

Informacja dotycząca wprowadzenia produktu do obrotu:
Ten produkt został wprowadzony na rynek przed 13 grudnia 2024 r. zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami (Dyrektywą o ogólnym bezpieczeństwie produktów). W związku z tym może on być nadal sprzedawany bez konieczności dostosowania do nowych wymogów wynikających z Rozporządzenia o Ogólnym Bezpieczeństwie Produktów (GPSR). Produkt zachowuje pełną legalność w obrocie, a jego jakość i bezpieczeństwo pozostają zgodne z obowiązującymi wcześniej standardami.


Information regarding product placement on the market:
This product was placed on the market before December 13, 2024, in accordance with the applicable regulations at the time (the General Product Safety Directive). As a result, it can continue to be sold without needing to meet the new requirements introduced by the General Product Safety Regulation (GPSR). The product remains fully compliant with all previously valid legal standards, ensuring its continued quality and safety.



Książka Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny z wysyłką do Belgii



Tagi produktowe