Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Czarny statek

Sherko Fatah

Czarny statek
Dostępny
Dostępne mniej niż 10 sztuk.
Czas kompletacji ok. 7 dni roboczych.
€8,90

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Sherko Fatah
Tytuł / Title Czarny statek
Język / Language polski
Seria (cykl) / Part of series PROZA ŚWIATA
Wydawca / Publisher Czarne
Rok wydania / Year published 2010
Języki oryginału / Original lanugages niemiecki
   
Rodzaj oprawy / Cover type Miękka ze skrzydełkami
Wymiary / Size 12.5x20.5
Liczba stron / Pages 336
Ciężar / Weight 0,3700 kg
   
ISBN 9788375362060 (9788375362060)
EAN/UPC 9788375362060
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person
Kerim na własne oczy widzi śmierć ojca i z dnia na dzień przestaje być dzieckiem. Musi zaopiekować się rodzeństwem i przejąć rodzinny interes. Spokojne życie nie jest mu jednak pisane… W książce Sherko Fataha Irak Hussajna to apokaliptyczna kraina, w której przeciwnicy polityczni umierają uduszeni w wystawionej na słońce ciężarówce, a hordy zdziczałych psów atakują ludzi. Ledwie kończy się jedna wojna, już zaczyna się następna.
Kerim postanawia wymknąć się stąd na zawsze.

"Wstrząsająca, porywająca opowieść o tragedii irackiego uchodźcy, rzypadkowo i tragicznie wplątanego w religijny ekstremizm i wciągniętego do terrorystycznego ugrupowania. Niezwykłe, wręcz porażające swoim realizmem, obrazy beznadziei życia w kraju rozdzieranym
przez religijnych fanatyków, popleczników Sadama Husseina i amerykańskich agresorów. Czarny statek to także smutny obraz codzienności wielu młodych arabskich imigrantów na Zachodzie, pozbawionych korzeni, tożsamości i akceptacji europejskich społeczeństw. Czytając tę niesamowitą opowieść, pamiętajmy, że ponure obrazy przedstawione przez Sherko Fataha to tylko drobny ułamek świata islamu. To odbicie wielowiekowych, tragicznych i krwawych relacji między Europą a światem Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, których korzenie tkwią w kolonializmie, rasizmie i w starej, niezabliźnionej obustronnej nienawiści. Literatura i sztuka, zarówno ta z Zachodu, jak i ta ze Wschodu czy Południa, powinna tę nienawiść leczyć. Czy powieść irackiego pisarza to czyni, niech czytelnik oceni to sam..."
Piotr Ibrahim Kalwas

"Książka pulsująca życiem (...). Przerażająca w swej wiarygodności".
"Die Zeit"
"Na wskroś polityczna i przejmująca".
"Der Spiegel"
"Czarny statek to ściskająca za serce, zapierająca dech w piersiach lektura".
Tagesspiegel


Książka Czarny statek z wysyłką do Belgii

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również
  


Tagi produktowe