Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Czytelnicze podsumowanie roku 2023 - TOP10

wtorek, 2 stycznia 2024

 

Kolejny rok za nami! Co ciekawego działo się w książkowym świecie w 2023 roku? Jakie tytuły podbiły serca polonijnych czytelników i czytelniczek w Europie? Jaka książka była najcześciej zamawiana w zeszłym roku w Polskiej Księgarni Internetowej?

B.A. Paris - królowa thrillerów

Uwięziona - B.A. Paris

Trzymająca w napięciu historia Amelie, która od wczesnej młodości skazana jest tylko na siebie. Postanawia przenieść się do Londynu i zacząć życie od nowa. Nieświadomie jednak wpada w pułapkę - budzi się w pozbawionym okien pokoju. Czy współczesnemu Kopciuszkowi uda się uciec i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy? Wydawniczy fenomen. Książka, która nie pozwala zasnąć!


Autobiografia księcia Harry'ego

Ten drugi - Książę Harry

Najczęściej zamawianą książką w minionym roku była autobiografia Księcia Harry'ego. Osobista i przejmująca historia członka rodziny królewskiej, który od urodzenia jest na świeczniku. Książę Sussex, mieszkający obecnie w Kalifornii, z niezachwianą szczerością mówi o tym, jak się czuł w momencie, kiedy oczy całego świata były zwrócone w jego kierunku - w chwili śmierci księżnej Diany. Harry popełnił w życiu sporo błędów i gaf, które natychmiast były mu wytykane. Jaki jest jego punkt widzenia? Dochód ze sprzedaży książki wspiera brytyjskie organizacje charytatywne.


Chłopki. Opowieść o naszych babkach - Joanna Kuciel-Frydryszak

Historie naszych babek i prababek. Opowieść o chłopkach, gospodyniach, folwarcznych wyrobnicach, które marzyły o wyrwaniu się z kieratu. Marzyły o pójściu do szkoły, do której często nie były posyłane, bo musiały pomagać w domu, a jedyne buty w rodzinie przypadały bratu. Autorka daje głos wiejskim kobietom, które opowiadają o swoich życiu - pełnym strachu, lęku, obowiązków, ale i marzeniach. Dotykająca lektura pokazująca codzienność naszych przodkiń.

Coś dla maluchów

Pucio rośnie zdrowo - Marta Galewska-Kustra

Interaktywna książeczka z uwielbianym przez dzieci bohaterem - Puciem. Łączenie zabawy z nauką przynosi najlepsze efekty - wie o tym autorka, ale i rodzice. Dzięki Puciowi dziecko wyrabia u siebie zdrowe nawyki - rozpoczyna dzień od gimnastyki, ubiera się odpowiednio do pogody, myje ręce, je zdrowo, pije wodę i zakłada kask oraz ochraniacze na przejażdżkę rowerem. 

Finał Siedmiu Sióstr

Atlas. Historia Pa Salta - Lucinda Riley, Harry Whittaker

Finałowa część serii opowiadającej o siedmiu siostrach i ich ojcu - Pa Salcie! Pełna miłości i trudnych wyborów historia rodziny, która skrywała wiele sekretów. Rodzinne tajemnice, które powoli wychodzą na światło dzienne, mogą mieć ogromne konsekwencje!

 

To już moje ostatnie życie - Michał Koterski

Autobiografia Miśka Koterskiego - chłopaka, który od czternastego roku życia zażywał narkotyki. Zamiast do szkoły, chodził do klubów i kumplował się z lokalnymi gangsterami. Były sytuacje, których nie miał prawa przeżyć. Pół życia zajęło mu wychodzenie z uzależnień. Niezwykle szczera rozmowa o uzależnieniach, wychowanie w rodzinie obarczonej nałogami od pokoleń, o sławie i mrocznych stronach bycia gwiazdą. 


Kabalista - Remigiusz Mróz

Książka z serii z Gerardem Edlingiem. Małgorzata Rosa musi wrócić do rodzinnego miasta, żeby nakręcić materiał o zbrodniach popełnionych w Opolu. Prosi o pomoc dawnego znajomego - Edlinga. Niestety, został on odsunięty na boczny tor przez nową szefową. Dziennikarka szuka innych źródeł. I tym sposobem trafia do lokalnego jasnowidza, który zwie suę Kabalistą z Chabrów.  


Kicia Kocia się złości - Anita Głowińska

Kicia Kocia, jak każde dziecko, uczy się wielu emocji. W tej książeczce bohaterka stawia czoła złości - jednej z trudniejszych emocji. Kicia Kocia, podczas zabawy, zaczyna się frustrować. Z pomocą przychodzi mama - tłumaczy bohaterce, jak sobie z nią radzić. Książeczka jest świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat ich emocji.


Langer - Remigiusz Mróz

Najmroczniejsza książka Remigiusza Mroza i druga w zeszłorocznym podsumowaniu. Kim jest Langer? Jak rodzi się zło? Ile miał lat, kiedy zabił po raz pierwszy? Kim była jego pierwsza ofiara? Przerażająca historia Piotra Langera, którego znać możemy z innych książek autora - z serii z Chyłką, Siarką czy Zaorskim. 

Nowa książka Nosowskiej

Nie mylić z miłością - Katarzyna Nosowska

Najbardziej osobista i intymna książka artystki. Dociera w niej do sedna MIŁOŚCI - bo to początek i koniec wszystkiego. Co robimy z i dla miłości? Do czego pcha nas potrzeba drugiego człowieka? Często zapominamy, że podstawą relacji z kimś innym, jest bezwarunkowa samoakceptacja.