Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Czytelnicze podsumowanie 2022 roku!

wtorek, 10 stycznia 2023

 

Co działo się w książkowym świecie w 2022 roku? Jakie tytuły podbiły serca polonijnych czytelników i czytelniczek w Europie? Jaka książka była najcześciej zamawiana w zeszłym roku w Polskiej Księgarni Internetowej?

Czuła rewolucja

Czuła przewodniczka - Natalia de Barbaro

Jeden z najpopularniejszych poradników w historii! Rzetelna i poetycka opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Autorka zabiera czytelniczki w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki - kobiecej intuicji i mądrości. Idealny tytuł dla kobiet, w których życiu za dużo powinności, a za mało radości. Książka wzbogacona kolażami młodej artystki - Anety Klejnowskiej. 

Wędrówka dusz - Michael Newton

Pierwsza taj wnikliwa książka odkrywająca tajemnice związane z nieśmiertelnością ludzkiej duszy. Co czeka nas między kolejnymi wcieleniami? Relacja doświadczonego hipnoterapeuty - dra Michela Newtona - przedstawiająca niezwykłe historie pacjentów, którzy pod wpływem hipnozy zdołali dotrzeć do wspomnień z życia po śmierci.  Międzynarodowy bestseller.


Terapeutka - B.A. Paris

Kolejna z serii książka bestsellerowej autorki trzymających w napięciu thrillerów! Para wprowadza się do wyremontowanego domu na ekskluzywnym osiedlu. Kobieta poznaje sąsiadów i odkrywa przerażającą tajemnicę, która wiąże się z domem, w którym z mężem zamieszkali.  Zaczyna odczuwać coraz silniejszą więź z Niną, terapeutką, do której wcześniej on należał. 


Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina - Krystyna Kurczab-Redlich

Ta postać była na ustach wszystkich w 2022 roku. Co siedzi w głowie Władimira Putina? Co skłoniło go do inwazji na Ukrainę? Skąd się wziął w KGB? Jakie ma związki z Al-Kaidą? Autorka przedstawia nieznane fakty z życia prezydenta Rosji. 


Prawdziwa historia Królowej Życia - Dagmara Kaźmierska

Pierwsza część biografii jednej z najbardziej barwnych postaci telewizyjnych. Jak wyglądało jej życie i dzieciństwo? Jak pobyt w więzieniu wpłynął na jej karierę? Zna ją cała Polska, a jej biografia - pierwsza i druga część sprzedały się w gigantycznych ilościach - również w Europie!


Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości - Joseph Murphy

Nowa książka autora kultowej Potęgi podświadomości, która zawojowała świat! Zmień swój sposób myślenia o życiu. Dlaczego jedni wiodą szczęśliwe i spokojne życie, a drudzy są pełni lęków, niepokojów i obaw? Jak podświadomość wpływa na sposób życia i jego jakość?


Nie zaczęło się od ciebie - Mark Wolynn

Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy? Depresja, chroniczny ból czy lęk nie zawsze są skutkiem wydarzeń, których doświadczyliśmy. Badania dowodzą, że traumatyczne przeżycia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie - mogą sięgać nie tylko naszych rodziców, ale dziadków czy pradziadków. Jak się zakończyć ten proces i pozbyć się traum?


Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

Opowieść o Kyi - Dziewczynie z Bagien. To właśnie tam się wychowała, z dala od ludzi i cywilizacji, porzucona przez rodzinę. Krążyło o niej wiele plotek, ale Kya nie jest taka, jak im się wydaje. Życie wrażliwej i inteligentnej dziewczyny zostaje zakłócone, gdy w miasteczku zostają odnalezione zwłoki młodego chłopaka. Wszyscy zwracają się przeciwko Dziewczynie z Bagien...


Empuzjon - Olga Tokarczuk

Pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Nagrody Nobla! Porywająca historia o najsłynniejszym w Europie sanatorium, gdzie zjeżdżali ludzie z całego świata, aby leczyć choroby związane z gardłem i płucami. Nowatorskie metody i czyste powietrze nie zawsze wystarczają - jak w przypadku Mieczysława - studenta ze Lwowa. Fascynująca historia relacji z innymi pacjentami, ich rozmów i dywagacji, gdy w okolicznych górach mają miejsce tragiczne wydarzenia.


Skazanie - Remigiusz Mróz

Joanna Chyłka odzyskuje prawa do wykonywania zawodu. Liczy na powrót w wielkim stylu. Otrzymuje jednak sprawę, której nikt inny nie chciał się podjąć. Umiera młoda dziewczyna - kolejni prokuratorzy umarzają postępowanie twierdząc, że to samobójstwo. Jednak matka zmarłej twierdzi, że ma dowody na to, że jej córka nie odebrała sobie życia. Prawniczka szybko dostrzega niespójności i uchybienia, a także manipulację. Jaki będzie werdykt?


Rok 2022 upłynął pod znakiem poradników, biografii i thrillerów. Co zyska sympatię polonijnych odbiorców w 2023 roku? Co będzie hitem? Kto zaliczy sukces, a czyja książka okaże się kompletną porażką?