Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

11 października 2021


11-go października świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Przedstawiamy dziesięć książek, które warto podarować i czytać nie tylko dziewczynkom! Historie o silnych, wypływowych kobietach, które mimo przeciwności losu, osiągnęły sukces i są ogromną inspiracją dla kolejnych pokoleń!


Była sobie dziewczynka - Piotr Dobry

Fantastyczna książka opowiadająca o byciu dziewczynką w różnych czasach i miejscach. Jak żyło się dziewczynkom w prehistorii? Czym bawiły się w starożynej Grecji, kto nadawał im imiona w państwie Azteków? Jak wyglądało ich życie w dawnych Chinach? W jakich rejonach świata dziewczynki mogły o sobie decydować już dawno temu, a w jakich nie mają tego prawa do dzisiaj? Edukacyjna i inspirująca książka, która pozwoli poznać losy równieśniczek z różnych epok, a także zrozumieć, jak dobrze być współczesną dziewczynką. 


Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - E. Favilli, F. Cavallo 

Historie stu bohaterskich kobiet - od Elżbiety I po Serenę Williams. Bogato ilustrowana książka jest świetną inspiracją dla wszystkich dziewczynek - zarówno tych starszych, jak i młodszych. Wszystkie historie utrzymane są w konwencji bajek, każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu bohaterki. Ilustracje do książki stworzyło sześćdziesiąt utalentowanych artystek z całego świata. Książka została wydana przy wsparciu crowdfundingowym.  


Poczet krówlowych polskich - Anna Kaszuba-Dębska

Prawdziwe historie dwudziestu pięciu niezwykłych polskich królowych, o których jeszcze nie usłyszał świat! Opowieść o wybitnych kobietach, które dzięki swojemu uporowi, ambicji raz odwadze dokonały wielkich czynów! Książka jest odpowiedzią na Poczet królów i książąt polskich autorstwa Jana Matejki i zawiera dwadzieścia pięć historii polskich władczyń. Nowe spojrzenie na opowieść o polskiej koronie!   

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy - Anna Dziewit-Meller

Opowieść o kobietach zapomnianych i dawno nieodwiedzanych. Historie Polek, które są bohaterkami niezwykłych anegdot i zasłużyły się w polskiej historii, ale ich rola została pominięta lub zapomniana. Poznaj dziesięciolatkę na tronie, pierwszą kobietę zajmującą się chirurgią, alpinistkę, agentkę, dziewczynę szpiegującą oraz walczącą w powstaniu styczniowym. Wspaniałe i inspirujące opowieści o dziewczynach i kobietach, które nie uznawały słowa "niemożliwe".  


Girl Power. Opowieść dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat - Caroline Paul

Książka z ekscytującymi, inspirującymi historiami o kobietach, które wykazały się w życiu niezwykłą odwagą i dzięki niej dokonały rzeczy niemożliwych. Porywające opowieści mogą być przykładem i zachętą do odkrycia w sobie pewności siebie oraz wiary we własne możliwości. Zawarte w książce Caroline Paul zadania do wykonania i triki, mają na celu poznanie swoich wewnętrznych i często nieodkrytych jeszcze zalet młodej dziewczyny.


Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice - Joanna Kończak

Losy nadzwyczajnych kobiet, które zapisały się w światowej historii dzięki swoim osiągnięciom, wiedzy, determinacji oraz uporowi! Jak kobiety przyczyniły się do zrewolucjonizowania świata? W jaki sposób Ada Lovelace została pierwszą programistką, choć nie było jeszcze komputera? Dzięki jakiej naukowczyni mamy wi-fi, papierowe filtry do kawy, wycieraczki samochodowe, a która kobieta przyczyniła się do lotów w kosmos? Trzydzieści pięć inspirujących opowieści o kobietach, które zmieniły świat!

 

Kobiety i nauka. One zmieniły świat - Rachel Ignotofsky

Portrety pięćdziesięciu kobiet, których wkład w rozwój nauki, informatyki, inżynierii czy techniki jest niepodważalny. Opowieść o nieustraszonych kobietach, które przetarły szlaki i dokonały wielkich rzeczy. Oprócz fascynujących historii, w książce znaleźć można również ciekawe i piękne ilustracje przedstawiające, między innymi, wyposażenie labolatorium, a także słowniczek pojęć naukowych, który pomoże zrozumieć specyfikę pracy i zawodów bohaterek. 

 

Kobiety i sport. One grały, by wygrać - Rachel Ignotofsky

Pięknie ilustrowana i niezwykle inspirująca książka o kobietach, które dokonały niemożliwego w sportowym świecie. Pięćdziesiąt historii sportsmenek, które nie tylko stanęły na podium, ale również przetarły szlaki na olimpiadach, w sztafetach, zawodach i meczach. Książka jest poniekąd hołdem złożonym wszystkim niezwyciężonym, twardym, silnym oraz nieustraszonym kobietom, które poświęciły życie dla sportu. One grały, by wygrać!


Nadzwyczajne. Wspaniałe kobiety, które zmieniły świat - Kate Pankhurst

Opowieść o nadzwyczajnych kobietach, które zmieniły bieg i zapisały się na kartach historii. Trzynaście inspirujących biografii, które opowiadają o marzeniach, determinacji oraz odwadze. Przykłady niezwykłych kobiet, ciekawostki z ich życia, fascynujące fakty pokazują siłę oraz sposoby na walkę z ograniczeniami. Fantastyczne grafiki doskonale uzupełniają ciekawe historie i życiorysy superbohaterek.


Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia - Małgorzata Frąckiewicz

Czternaście niezwykłych kobiet, które zmieniły świat. Dzięki życiorysom superbohaterek, poznasz również ciekawostki ze świata nauki, techniki, inżynierii, biologii, chemii czy fizyki. Świetnym dodatkiem do książki są również zadania i doświadczenia, które pozwalają nie tylko zapamiętać przeczytane informacje, ale również zgłębić wiedzę z danej dziedziny. 


Jeżeli szukasz inspirującej historii lub czegoś innego do poczytania,

  SPRAWDŹ INNE PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE