Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Polskie korzenie Izraela

Łukasz Tomasz Sroka , Mateusz Sroka

Polskie korzenie Izraela
Niedostepny
Ostatnio widziany
22.10.2018
€21,00

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Łukasz Tomasz Sroka , Mateusz Sroka
Tytuł / Title Polskie korzenie Izraela
Język / Language polski
Wydawca / Publisher Austeria
Rok wydania / Year published 2015
   
Rodzaj oprawy / Cover type Twarda
Wymiary / Size 16.5x24.5
Liczba stron / Pages 712
Ciężar / Weight 1,3000 kg
   
Wydano / Published on 22.10.2015
ISBN 9788378661771 (9788378661771)
EAN/UPC 9788378661771
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
„Monografia jest cennym wkładem naukowym w rozwój badań historycznych nad relacjami polsko-izraelskimi. W pierwszym rzędzie wzbudza uznanie rozległa geograficznie kwerenda archiwalna. Autorzy dotarli do mało znanych lub wręcz nieznanych dokumentów spoczywających w archiwach izraelskich oraz lwowskich. Nie zapomnieli także o wydawnictwach źródłowych oraz o szerokiej literaturze naukowej przedmiotu, która jest integralnym budulcem książki.

Obok wykorzystania tradycyjnych źródeł historycznych, autorzy podjęli dość niekonwencjonalną próbę heurezy historycznej dzieł literatury pięknej, w tym liryki. Wspomniany zabieg badawczy bywa najczęściej stosowany przez historyków kultury staropolskiej. Powyższy trop badawczy jest zrozumiały w kontekście zadań antropologicznej szkoły historycznej, której reprezentantami są nasi autorzy.

Podmiotami dziejów tej narracji są przede wszystkim zwykli, ale i zarazem niezwykli ludzie, migranci i osadnicy o często tragicznych życiorysach. W recenzowanej książce mniej się pisze o politykach, czy elitach, a więcej o pozostałych grupach społecznych i jej poszczególnych jednostkach. Ten motyw badawczy jest największą siłą narracji książki, bowiem biblioteki przepełnione są historiografią polityczną, a odczuwalny jest niedosyt dzieł z historii społecznej kontaktów polsko-izraelskich, czy żydowskich”.

(z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Janusza Fałowskiego)

Łukasz Tomasz Sroka (ur. 1979 r.), historyk, uczeń profesora Kazimierza Karolczaka, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji narodowej w Krakowie. Badania naukowe koncentruje na historii i kulturze Żydów w XIX i XX wieku, historii Izraela, Krakowa i Lwowa, badaniach struktur społecznych XIX i XX stulecia (szczególnie elit). Autor kilku książek i licznych artykułów naukowych, drukowanych m. in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, czechach, Słowacji, Austrii i na Ukrainie. Członek Komisji Żydów PAU, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich.

Mateusz Sroka (ur. 1986 r.), politolog, dziennikarz. Specjalizuje się w badaniach ustroju politycznego, kultury i biznesu izraelskiego. Ponad rok mieszkał w jednym z kibuców położonych na pustyni Negew. Zdobywał doświadczenie, prowadząc badania w izraelskich placówkach nauki i kultury. Aktualnie pracuje dla międzynarodowych instytucji finansowych, wykorzystując przy tym biegłą znajomość kilku języków obcych w tym hebrajskiego.


Współpraca wydawnicza Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Publikacja dofinansowana przez Związek Krakowian w Izraelu oraz Austriackie Forum Kultury w Warszawie


Książka Polskie korzenie Izraela z wysyłką za granicę

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również
   


Tagi produktowe