Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Noce i dnie Tom I i II

Maria Dąbrowska

Noce i dnie Tom I i II
Dostępny
Dostępne 10+ sztuk
€12,79

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type płyta CD / compact disc
Dział / Department Audiobooki / Audiobooks
Autor / Author Maria Dąbrowska
Tytuł / Title Noce i dnie Tom I i II
Język / Language polski
Wydawca / Publisher Aleksandria
Rok wydania / Year published 2024
   
Rodzaj oprawy / Cover type Digipack
Wymiary / Size 14.0x12.5
Liczba stron / Pages 0
Ciężar / Weight 0,0500 kg
   
Wydano / Published on 05.07.2024
ISBN 9788367501910 (9788367501910)
EAN/UPC 9788367501910
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person
Ślub nie jest końcem tej historii, a zaledwie jej początkiem.

Oto Barbara i Bogumił. Małżeństwo z rozsądku. Wiodą skromne życie, zmagając się nie tylko z trudami prowadzenia majątku ziemskiego, ale też wychowywaniem dzieci sprawiających wieczne kłopoty, utrzymywaniem poprawnych relacji z nie zawsze lubianymi krewnymi. Ich codzienność z daleka szara i monotonna, z bliska fascynuje swoją pełnią.

Monumentalna saga rodzina, opowiada dzieje rodów Ostrzeńskich i Niechciców, ich dzieci, przyjaciół, sąsiadów i dalszej rodziny. To historia zubożałej szlachty; jej wzloty i upadki, przeplatające się z przemianami społecznymi i politycznymi na przełomie XIX i XX wieku. To również piękna realistyczna opowieść o tym, że w życiu jest czas na wszystko, na miłość nawet niezaplanowaną, na radość i zabawę, taniec i ucztowanie, ale też na żałobę, ciszę i spokojne wyczekiwanie na nieuchronne zmiany.

Noce i dnie – wybitna powieść Marii Dąbrowskiej nagrodzona Państwową Nagrodą Literacką, kilkukrotnie nominowana do Nagrody Nobla, której filmowa adaptacja na zawsze wpisała się do kanonu polskiej kinematografii.

"W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasem bywają też niedziele."

"Czy to można przestać kochać niebo i ziemię dlatego, że bywa niepogoda, wiatr dmie, deszcz siecze? Ty niepogodna jesteś, ale światem jesteś i co ja na to poradzę?"


Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również
   

Tagi produktowe