Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Miniony świat

Dennis Lehane

Miniony świat - Księgarnia Niemcy (DE)
Niedostepny
Ostatnio widziany
19.03.2020
€11,05
Tania wysyłka do Niemiec (DE)
Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Dennis Lehane
Tytuł / Title Miniony świat
Język / Language polski
Seria (cykl) / Part of series Dennis Lehane
Wydawca / Publisher Prószyński Media
Rok wydania / Year published 2015
   
Rodzaj oprawy / Cover type Miękka
Wymiary / Size 14.0x20.0
Liczba stron / Pages 344
Ciężar / Weight 0,2950 kg
   
Wydano / Published on 17.09.2015
ISBN 9788380690813 (9788380690813)
EAN/UPC 9788380690813
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person Osoba Odpowiedzialna / Responsible Person
Dennis Lehane, autor bestsellerów „New York Timesa” – „Miasta niepokoju” i „Nocnego życia” – powraca z niejednoznaczną psychologicznie i moralnie historią zbrodni, namiętności i zemsty, rozgrywającą się na Kubie i w Ybor City na Florydzie podczas drugiej wojny światowej. Jego bohater Joe Coughlin musi się w niej rozliczyć ze swoją kryminalną przeszłością i teraźniejszością.
Od dnia, w którym wrogowie Joego Coughlina zabili jego żonę i zniszczyli jego imperium, minęło dziesięć lat. Zniesiono prohibicję, świat znowu ogarnęła wojna, a syn Joego, Tomas, jest już dużym chłopcem. Obecnie były władca kryminalnego półświatka pracuje jako consigliere przestępczej rodziny Bartolo, krążąc między Tampą i Kubą, ojczyzną swojej żony.
Joe Coughlin, który z mistrzowską zręcznością manewruje między czarnym, białym i kubańskim podziemiem kryminalnym, potrafi z równym wdziękiem utrzymywać stosunki towarzyskie ze śmietanką towarzyską Tampy, ludźmi z wywiadu marynarki wojskowej, gangsterami Lansky’ego i Luciana oraz opłacanym przez mafię rządem Fulgencia Batisty. Ma wszystko – pieniądze, władzę, piękną kochankę i anonimowość. Ale sukces nie osłoni go przed nadciągającym mrokiem przeszłości. Nadchodzi czas uiszczenia rachunków za życie w zbrodni.
Dennis Lehane kreśli barwny portret mafii w czasach drugiej wojny światowej – od rozplanowanej z wirtuozerią choreografa strzelaniny w Środę Popielcową po mrożący krew w żyłach, rozdzierający punkt kulminacyjny na kubańskim polu trzciny cukrowej.
„Miniony świat” to pełna werwy i wartka powieść z gatunku fikcji historycznej pióra jednego ze najbardziej interesujących i cenionych współczesnych amerykańskich pisarzy.
„Washington Post”
Dennis Lehane – jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych, wiele z nich zekranizowano, m.in. „Rzekę tajemnic”, „Wyspę tajemnic”, „Gdzie jesteś, Amando?”.


Książka Miniony świat z wysyłką do Niemiec / DE

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również
 

Tagi produktowe