W koszyku jest 40 produktów.
Razem: 1369,18 zł
Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąć.

Październikowe podsumowanie książkowe

16 listopada 2018

Październik sprzyja czytaniu nie tylko dzięki pogodzie, ale przede wszystkim za sprawą fantastycznych premier. Wśród nich znaleźć można kryminały, kontrowersyjne reportaże, a także powieści. Polska Księgarnia Internetowa przedstawia 10 najpopularniejszych książek wydanych w październiku 2018 roku! 


Jestem żoną terrorysty - Laila Shukri

Kolejny tytuł bestsellerowej autorki książek o tematyce arabskiej. Tym razem bohaterką opowieści jest Klaudia - dziewczyna, która straciła pracę i rozstała się z chłopakiem. Wyjechała w podróż do Maroka, aby odnaleźć wewnętrzny spokój. Na miejscu poznaje tajemniczego Raszida, który podbija serce młodej kobiety. Klaudia w jednym momencie znajduje się w środku niebezpiecznej siatki terrorystycznej, która szkoli swoich przyszłych żołnierzy.

 

Healthy Year by Ann 2019 - Anna Lewandowska

Planner pełen motywacji, przepisów na pyszne i zdrowe dania, ale także porad mentalnych i motywacji do działania na nadchodzący rok 2019. Wygodny format sprawia, że korzystanie z kalendarza jest bardzo przyjemne, a wolne miejsce na własne notatki pozwalają na organizację każdego dnia.   


Ucho igielne - Wiesław Myśliwski

Książka jednego z najważniejszych polskich pisarzy. Opowieść o zderzeniu się młodości ze starością, poruszająca medytacja nad ludzkim losem, historią i pamięcią. Polska historia przedstawiona z tym, co w niej dramatyczne, bolesne i przemilczane. Głęboka i przenikliwa opowieść o człowieku splatającym się z wymiarem symbolicznym.

Fashionistki zrzucają czadory - Aleksandra Chrobak

Autorka Beduinek na Instagramie powraca z opowieścią o Iranie. Chrobak dociera do miejsc i osób niedostępnych dla zwykłych zwiedzających. Odwiedza zamknięte dla innowierców świątynie, poznaje zawodowe płaczki, tańczy na weselu, zaprzyjaźnia się z kobietami, które na ulicach nie noszą już grzecznie czadorów. Strojem, modą i zachowaniem sprzeciwiają się one irańskiej dyktaturze i religijnym zasadom.


Dzieci księży - Marta Abramowicz

Poruszający reportaż o dzieciach księży. Prawdziwe historie, o których nie mówi się na głos. Przełamane tabu na temat celibatu księży i życia prywatnego kapłanów. Książka jest próbą rozliczenia i sposobem na zastanowienie się, dlaczego to dzieci i matki są napiętnowane, a kapłani zostają oczyszczeni ze wszystkich grzechów. 


Niebezpieczne związki Donalda Tuska - Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński

Jedna z głośniejszych książek w karierze dziennikarza śledczego - Wojciecha Sumlińskiego, która powstała we współpracy z majorem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Tomaszem Budzyńskim. Reportaż odsłaniający niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, mafijnym półświatkiem oraz środowiskiem służb specjalnych.


Nie odpuszczaj - Harlan Coben

Życie Napa, detektywa z New Jersey od początku było skomplikowane. W nastoletnim wieku chłopak stracił brata, a także zniknęła jego dziewczyna, Maura, którą uważał za miłość życia. Przez 15 lat Nap szukał Maury i próbował rozwikłać zagadkową śmierć brata. Teraz te dwie sprawy powracają, dużo bardziej mroczne, przerażające i zagadkowe niż detektyw Dumas mógłby przypuszczać.


Służące do wszystkiego - Joanna Kuciel-Frydryszak

Losy kobiet z najniższego szczebla, które w przedwojennej Polsce pełniły rolę służących. Wiejskie dziewczęta zaczynały swą pracę najczęściej w wieku 15 lat. Nie miały żadnych praw, urlopu, pracowały ponad siły za marne grosze. Dla wielu z dziewcząt ta praca mimo wszystko była awansem społecznym i szansą na znalezienie przyjaciół i opiekunów w rodzinach swoich pracodawców. Kiedyś te kobiety wiedziały wszystko, pomagały nie tylko w domu, ale również w czasie wojny.

Instynkt łowcy - Alex Kava

Agentka Maggie O'Dell wpadła na trop tajemnicy sprzed lat. Trafiła do pokoju, gdzie na wielkiej korkowej tablicy znajduje się mnóstwo zdjęć. Czy możliwe jest, że wyśledzony Dunn porwał i sprzedał aż tyle dzieci? Jedna fotografia przyciąga uwagę policjantki najbardziej. Czy możliwe jest, że zaginiona przed laty siostra jej współpracownika również została porwana przez tego potwora?

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2 - Francesca Cavallo, Elena Favilli

Druga część kultowej książki nie tylko dla małych dziewczynek. 100 opowieści na dobranoc inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, które w mniejszym lub większym stopniu zapisały się na kartach historii. Autorki stworzyły fantastyczny zbiór kobiet, które mogą być nie tylko wzorem, ale również inspiracją do działania na każdy dzień.

 


Więcej październikowych premier znaleźć można w naszym katalogu.

Komentarze
Skomentuj
:
: