Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Arabska saga

20 maja 2021

Książki o tematyce arabskiej od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Spisane przez Marcina Margielewskiego, Tanyę Valko i Lailę Shukri historie często stają się bestsellerami czytelniczymi. Również Polonia w Europie wielokrotnie sięga po nowości z tej tematyki 

 

Nowości

Arabska Żydówka - Tanya Valko

Autorka najpopularniejszej arabskiej sagi powraca z kolejnym tytułem! Dalsze losy znanych z poprzednich książek bohaterek. Ten tytuł dotyczy bezpośrednich losów Marysi Salimi, która rozwiodła się z saudyjskim milionerem i chce zawalczyć o swoją przyszłość.


Koszmar arabskich służących- Marcin Margielewski

Wzruszająca opowieść o kobietach, które zostają służącymi w bogatych, arabskich domach. Praca w luksusowych pałacach często jest synonimem zmęczenia, wykorzystywania i samotności, ponieważ kontakty z bliskimi są natychmiast zrywane.

Perska niepewność - Laila Shukri

Zapowiedź książki, która swoją premierę będzie mieć w połowie lipca. Pandemiczna rzeczywistość wpłynęła na życie wielu osób. Również Joanny, znanej z Perskiej kobiecości bohaterki, która musi na nowo poradzić sobie w nowej sytucji - nie tylko związanej z pandemią, ale również z uczuciami do Richarda.

Klasyka arabskich historii

Byłam kochanką arabskich szejków- Laila Shukri

Opowieść jednej z tysiąca kobiet, która stała się żywym towarem. Laila Shukri dotarła do niej i wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu. W jednym z klubów Julia poznaje Tarka, przystojnego Syryjczyka, który ją oczarował, a następnie zaprosił na egzotyczną wycieczkę do Dubaju. Na miejscu okazuje się, że kobieta znalazła się w rękach jednego z największych gangów handlujących ludźmi. Rozpoczyna się koszmar seksualnego zniewolenia, brutalnej fizycznej i psychicznej przemocy… Jak w XXI wieku wygląda handel ludźmi? Czy tylko śmierć jest wybawieniem z niewoli? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez najbogatszych szejków, o której świat woli nie mówić głośno.


Fatma - Nadia Hamid

Fatma to kobieta pochodząca z Libii, gdzie wychowano ją na posłuszną żonę i matkę. Po urodzeniu syna, kobieta robiła wszystko, żeby miał dobre życie z pobożną żoną u boku. Kiedy Muchtar decyduje się na studia w Polsce, Fatma dostaje pierwszy cios. Drugi przychodzi, kiedy ukochany syn wraca i przywozi ze sobą polską żonę i syna. Czy teściowa i synowa, mimo różnic w wychowaniu i kulturze, znajdą nić porozumienia?

Chłopaki z Dubaju - Piotr Krysiak

Kolejna książka autora Dziewczyn z Dubaju. Książka znanego dziennikarza opowiada o kulisach męskiej prostytucji w Dubaju. Ekskluzywni chłopcy do towarzystwa żyją jak królowie - zarabiają tysiące, spędzają czas na ekskluzywnych wyspach, w drogich hotelach i barach. Podczas kilkuletniej infiltracji autor poznał wielu chłopaków, których wykańczają narkotyki, alkohol i którzy kończą na ulicy.

Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej - Nicola Sutcliff

Arabia Saudyjska to jeden z najbardziej tajemniczych krajów świata. Książka Nicolii Sutcliff uchyla rąbka tajemnicy i opisuje, jak wygląda życie kobiet w tym miejscu. Cztery lata mieszkania w Arabii Saudyjskiej pozwoliło autorce dotrzeć do różnych miejsc i osób. Rozmówczynie opisują świat, który dla Europejczyków jest niezrozumiały.

Więcej książek z arabskiej sagi znaleźć można w katalogu