W koszyku jest 14 produktów.
Razem: 486,90 zł
Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąć.

Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych

Sowa Bożena

Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych
Dostępny
Dostępne mniej niż 10 sztuk.
101,65 zł

Zobacz dostępne formy płatności.
:

 
Product info / Cechy produktu
Rodzaj (nośnik) / Item type książka / book
Dział / Department Książki i czasopisma / Books and periodicals
Autor / Author Sowa Bożena
Tytuł / Title Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych
Język / Language polski
Wydawca / Publisher CeDeWu
Rok wydania / Year published 2019
   
Rodzaj oprawy / Cover type Miękka
Wymiary / Size 16.5x23.5
Liczba stron / Pages 368
Ciężar / Weight 0,5900 kg
   
ISBN 9788381022491 (9788381022491)
EAN/UPC 9788381022491
Stan produktu / Condition nowy / new - sprzedajemy wyłącznie nowe nieużywane produkty
Przemiany w państwach postsocjalistycznych, zainicjowane na przełomie lat 80. i 90. XX w., są zaliczane do najbardziej spektakularnych przemian politycznych, społecznych i gospodarczych w Europie, a także i poza kontynentem europejskim. Inicjacja procesu transformacji systemowej w państwach byłego bloku wschodniego nastąpiła wraz z upadkiem socjalizmu. Z początkiem lat 90. ubiegłego wieku rozpadły się międzynarodowe struktury bezpieczeństwa oraz współpracy gospodarczej.

Problematyka nierówności dochodowych w krajach byłego bloku wschodniego stanowi temat wciąż aktualny, a ograniczenie poziomu rozbieżności dochodowych jest sporym wyzwaniem.

Wychodząc z założenia, iż zróżnicowanie dochodowe państw postsocjalistycznych wywołało transformację społeczeństw oraz struktur społecznych i politycznych, niniejsza publikacja stanowi próbę rozważań nad rolą systemów gospodarczych i ich wpływu na nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych.

Autorka starała się wyznaczyć czynniki wpływające na zjawisko nierówności dochodowych oraz ustalić ich statystyczne zależności. W tym celu zostały przeprowadzone badania empiryczne, pozwalające na identyfikację wskaźników wpływających na wzrost lub spadek nierówności dochodowych w danym kraju. Analizy i obliczenia związku pomiędzy zmiennymi ilościowymi zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu współczynnika korelacji liniowej Pearsona. Ponadto został przedstawiony opis poszczególnych krajów postsocjalistycznych pod kątem wskaźników ekonomicznych, społecznych, gospodarczych i kulturowych, przy wykorzystaniu modelu SEM.

Przeprowadzone badania literaturowe, a także zgromadzony w pracy materiał statystyczny, opisujący zagadnienie nierówności dochodowych w transformujących się systemach gospodarczych, pozwoliły na wyznaczenie pewnych prawidłowości w kontekście tak ważnego dla gospodarki zjawiska.


Książka Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych z wysyłką za granicę

Tagi produktowe