Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąc.

Top 10 gier planszowych, w które można grać w domu

19 marca 2020

Przyłączając się do akcji #ZostańWDomu, przedstawiamy pomysły na spędzanie czasu w domu. Gry planszowe będą idealnym rozwiązaniem! W zależności od ilości osób chętnych do gry, proponujemy różne planszówki, które mogą uprzyjemnić czas, a także zacieśnić więzy rodzinne Laughing     

Minerały

Pięknie wykonana gra 2-5 graczy. Pod twoimi stopami (pionkiem) znajduje się ogromne bogactwo minerałów. Postaraj się wydobyć jak najwięcej złota, antracytów, wollastonitów czy turmalin arbuzowych. Poznawaj podziemne bogactwo i stań się geologiem współzawodniczącym z innymi. Gra strategiczna, w której zdobyte minerały można zmieniać w Kolekcje. Już samodzielne układanie planszy jesy świetną zabawą!


Pytaki

Rodzinna gra integracyjna. Świetny sposób na bliższe poznanie się, rozwój świadomości emocjonalnej,ćwiczenie cierpliwości, naukę czytania i liczenia wśród najmłodszych dzieci. Gra polega na losowaniu żetonów, a następnie odpowiadaniu na pytania z różnych dziedzin życia lub wykonanie określonego zadania. Świetny sposób na nudę, poszerzanie horyzontów oraz refleksję nad różnymi tematami. Gra przewidziana jest od 2 do 22 graczy.

Takenoko

Japoński cesarz powierzył ludziom na swoim dworze trudne zadanie. Gracze mają opiekować się pandą, którą japoński władca otrzymał od chińskiego cesarza, na znak pokoju między ich państwami. Gracze mają przygotować bambusowy ogród i dbać o pożywienie. Pod uwagę należy wziąć pogodę, rodzaj uprawianego bambusa. Gra przewidziana jest dla 2-4 osób.
5 sekund

Słyszysz pytanie i masz 5 sekund, żeby udzielić trzech poprawnych odpowiedzi. Jak sobie radzić z adrenaliną? Jak myśleć kreatywnie i odpowiadać poprawnie w tak krótkim czasie? Pytania dotyczą różnych dziedzin. Gracze mogą posłużyć się kartami, dzięki którym przekażą pytanie przeciwnikowi lub zmienią je dla siebie. Gra przewidziana jest od 3 do 6 graczy i zawiera 744 pytania.
Dobble

Gra zręcznościowa dla 2-8 graczy, polecana dla osób w każdym wieku. W Dobble można grać na kilka sposobów - instrukcja do pięciu mini-gier znajduje się w pudełku. W zależności od zasad, należy się pozbyć lub zebrać jak najwięcej kart - szukając wspólnego symbolu z kartą, która leży na środku stołu i została wyłożona na poczatku rozgrywki. Okrągłe karty są pełne kolorowych ilustracji, różnej wielkości, tworzą one powtarzalne symbole, do których należy dopasować kolejne karty. Łączą się one jednym i tylko jednym symbolem.
Uno

Jedna z najpopularniejszych gier karcianych dla 2-10 graczy. Zestaw zawiera 112 kart, w tym karty specjalne, dzięki którym gra nabiera intensywnego tempa! Gra polega na jak najszybszym pozbyciu się kart z ręki - karty dopasowuje się kolorem lub numerem do stosu. Należy również pamiętać o krzyknięciu UNO!
Dixit

Przepiękna i niezwykle rozwijająca wyobraźnię gra dla 3-6 osób. Dixit to gra skojarzeń, w której tylko jedna karta jest prawidłową odpowiedzią. Każdy gracz w swojej turze jest bajarzem, spośród sześciu swoich kart wybiera jedną i wymyśla dla niej skojarzenie. Może to być zdanie, słowo, cytat, dźwięk. Pozostali gracze wybierają jedną kartę z ręki, która najbardziej pasuje. Zbieraj punkty i wygrywaj!
Skaczące czapeczki

Świetna zabawa dla 1-4 osób! Gra ćwicząca sprawność manualną, polegająca na trafieniem czapeczkami do otworu z największa liczbą punktów. Wygrywa ta osoba, która w całej grze zdobędzie najwięcej punktów. Gra trzyma w napięciu do ostatniej sekundy!


Jungle Speed: Kids

Gra zręcznościowa w wersji dla najmłodszych! Liczy się refleks, szybkość i spostrzegawczość. Uproszczone zasady są idealne dla dzieci, nawet 4-latków! Czytelne i piękne grafiki pobudzają wyobraźnię i trenują spostrzegawczość oraz koordynację. Łapiąc plastikowy totem staraj się pozbyć swoich kart!
Bierki

Klasyczna gra, którą każdy pamięta z dzieciństwa! Bierki rozsypują się na stole i zaczyna się zbieranie, żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Gra uczy cierpliwości i panowania nad ciałem. Gracz traci kolejkę, jak tylko drgnie jedna z pozostałych bierek.

Więcej propozycji rodzinnych gier planszowych znaleźć można w katalogu

Komentarze
Skomentuj
:
: