W koszyku jest 51 produktów.
Razem: 1656,39 zł
Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i promocjach!

Email:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie oferty handlowej. Więcej
To pole jest wymagane
Akceptuję regulamin
To pole jest wymagane

Nasz newsletter wysyłany jest zwykle raz na miesiąć.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2019

15 października 2019

Dwu- lub wielojęzyczność - pojęcia, które są coraz bardziej powszechne i coraz częściej przywoływane. Łatwość wyjazdów, emigracje, mieszanie się kultur, języków i ludzi - wszystko to ma wpływ na wygląd dzisiejszego świata.

Żyjąc w XXI wieku możemy podróżować po całym świecie prawie bez większych problemów. Możemy mieszkać i pracować w różnych krajach, posługując się rozmaitymi językami. Poznając ludzi w każdym zakątku świata zakładamy rodziny. Normą są mieszane pary - przedstawiciele i przedstawicielki różnych krajów, kultur, religii czy narodowości. Dzięki temu świat jest coraz bardziej różnorodny i ciekawy. 

Decydując się na życie w innym kraju, z osobami innej narodowości, często uczymy się języka, który ułatwi nam komunikację i codzienne funkcjonowanie. Czasem jest to język angielski - najbardziej popularny i uniwersalny język, dzięki któremu można porozumieć się na całym świecie. Innym razem - język, którym posługuje się bardzo wąska grupa. Biegła znajomość kilku języków przekłada się na wiele aspektów życia. Dwujęzyczność - sprawne posługiwanie się dwoma językami - to coraz bardziej pożądana cecha w dzisiejszym świecie. Mając rodzinę rozsianą po całej kuli ziemskiej, korzystając z Internetu, gdzie możemy nawiązywać kontakty z osobami z odległych krajów, pracując w zagranicznych firmach i korporacjach - znajomość drugiego języka jest bardzo potrzebna.     

Dzieci par mieszanych bardzo często korzystają z tego przywileju i chętnie uczą się mówić w językach rodziców czy dziadków. Rodziny polskich emigrantów dbają o to, żeby mówić w domu po polsku, żeby obchodzić polskie święta i kultywować tradycje znane z własnego dzieciństwa. Dzięki temu polskie dzieci mieszkające za granicą - oprócz znajomości języka kraju, w którym mieszkają, poznają też język polski. Rodzice, którzy pochodzą z różnych krajów, chętnie uczą potomstwo swoich własnych tradycji. Dzięki temu rozwijają naturalną ciekawość świata u dzieci. Maluchy już od początku zdają sobie sprawę z różnorodności, są otwarte i przyjaźnie nastawione do innych.

Znajomość słów czy zasad gramatycznych różnych języków zwiększa elastyczność myślenia już u najmłodszych. Umiejętność myślenia i mówienia w dwóch (lub wielu) językach ćwiczy nie tylko pamięć, ale również uwagę. Dzięki temu dwujęzyczne dzieci mają mniejsze problemy z nauką. Usprawniają im się procesy poznawcze, dzięki czemu w szybszym tempie przyswajają wiedzę. Przetwarzają informacje błyskawicznie. W młodszym wieku uczą się czytać.  


Większa kretatywność, wolniej starzejący się mózg, międzynarodowe grono znajomych i przyjaciół, świetna pamięć, lepsze oceny, błyskotliwa i szybka kariera - to tylko niektóre zalety bycia osobą dwu- lub wielojęzyczną. Możemy przekazać dzieciom jeden z najcenniejszych darów i ułatwić im start w dorosłe życie! Więc korzystajmy z tego!

W bardzo łatwy sposób można przekonać dziecko do uczenia się drugiego języka - poprzez zabawę, bajki, książki, piosenki, a później lekcje i zajęcia w szkole. Mieszkając za granicą, warto przekazywać język polski dzieciom czy wnukom. Polonijne instytucje i szkoły na całym świecie wspierają rodziców w nauce języka, kultury, historii i tradycji. Dostęp do polskich książek jest teraz bardzo łatwy. Można zamówić je w dowolne miejsce na ziemi, dzięki czemu wszystkie potrzebne materiały są w zasięgu ręki. Dwujęzyczne książki pozwalają wspólnie spędzać czas nie tylko na zabawie, ale również przyjemnej nauce.
 

Młodzi ludzie dużo łatwiej i szybciej dostosowują się do sytuacji. Spędzając czas z rówieśnikami z różnych krajów zdobywają umiejętność porozumiewania się w wielu językach czy dialektach. W szkole uczą się języka obowiązującego w danym kraju. W domu mogą słyszeć mieszankę kolejnych języków i historii. W przyszłości sami mogą wybrać sposób komunikacji. Ważne jednak jest pokazanie wszystkich dróg i zapewnienie lepszego startu w dorosłość.  


Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności - święta wspierającego i pokazującego, jak ważne i potrzebne w dzisiejszych czasach jest mówienie w wielu językach - Polska Księgarnia Internetowa przygotowała specjalny kod zniżkowy*. Dzięki niemu wysyłka w całej Europie jest tańsza o 50%!

kod: DWUJEZYCZNOSC19

Odwiedź Księgarnię!

*kod ważny do 27-go października 2019.

Komentarze
Skomentuj
:
: